MaxiPlus 5 CWM Yükleme ve Root Olma

Konusu 'Turkcell Maxi Plus 5' forumundadır ve FirsTHurT tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. FirsTHurT

FirsTHurT Eclair Üye

Turkcell Maxi PLUS 5 CWM Ve ROOT Yükleme

Öncelikle Cihazımızı Cwm ve Root Edebilmek İçin Driverini Tanıtmak Gerekiyor.Bunu Windows 7 Otomaik Yapıyor Eğer Yapmaz ise Adb sürücüsü ve Fastboot Dosyalarını İnternetten İndirmemiz Gerekecek.ZTE FASBOOT DRİVER yazarak bulabiliriz.

Kullanıcılar Netten indirdiği sürüyü cihazı fastboot konumuna aldıktan sonra aygıt yöneticisinden android phone sekmesine sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir diyip indirdiğiniz driverin Klasörünü gösterip yüklemelisiniz..

Gelelim CWM Ve Root Etme İşlemlerine..

Bu İşlemler Denenmiş Ve Olumlu Sonuç Alınmıştır.

Tekrar Söylüyorum CWM Yükleyebilmek İçin İlk Olarak Cihazınızı Fastboot Konumunda İken Bilgisayarınızdan Driverini Tanıtın..Yoksa CWM
    YÜKLENMEZ.

1-Telefonda -> Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Usb Hata Ayıklaması ve Uyanık Kal seçeneklerini Aktif Hale Getirin.

2-Telefonu Fastboot Konumuna Alınız..

3-İndirdiğimiz CWMPLUS5 Dosyasını winrar ile çıkarıp "CWM'' isimli klasöre girip "cwmyukle" İsimli Dosyaya Tıklayın.

4-Telefon Kendini Tekrar Kendiliğinden Kapayıp,Açacaktır..Açıldığında İse 4.0.1.5 Cwm İsmini Görüyorsanız Tamamdır...

CWM LİNK VE ROOT;http://www18.zippyshare.com/v/11798544/file.html

NOT:CWM YÜKLEME BAŞARILI OLDU İSE TELEFONUNUZUN İLK OLARAK BACKUP YEDEĞİNİ ALIN.NE OLUR NE OLMAZ...

Şimdi İse Sıra Geldi Root Anlatımına;

1-Linkte Verdiğim Root Plus5 İsimli Dosyayı İndirdikten Sonra Rardan ÇIKARMADAN Hafıza Kartımızın AnaDizinine Atıyoruz...

2-Ardından Telefonumuzu Kapatıp RECOVERY Moda Almamız Gerekiyor. (Ses Açma+Güç Tuşuna Bir Süre Basılı Tutunuz..)

Recover Menüde Gezinebilmek İçin Ses açma ve Kısma Tuşlarına Basarak Aşağı Yukarı Gidebilirsiniz...Dikkat Etmeniz Gereken Bir nokta, her yukarı veya aşağı hareket ettiğimizde, üstteki veya alttaki hareket ediyor. Hangisi en son yer değiştirdiyse onu doğru kabul edeceksiniz..

3-Öncelikle en altta "Back menu button enabled" yazana dek ses kısma tuşu ile aşağı inin.

4- "Install zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- "Choose zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- Hafıza kartımızın içeriği gelmiş Olacak.. Ses kısma tuşu ile aşağı inerek ROOTPLUS5 Dosyasının Üzerine Gelip Güç Tuşu İle Seçiyoruz.Ve Yükleniyor..

Bundan Sonra Telefonunuz Rootludur...

CWM VE ROOT: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Driver; Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

NOT:

**CİHAZIM MAXİPLUS5 OLMADIĞI İÇİN KENDİM DENEYEMEDİM.

**HER HANGİ BİR SORUNDA ŞAHSIM VE SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. KENDİNE GÜVENEN YÜKLESİN.

**OLUMLU OLUMSUZ SONUÇLARDA GERİ DÖNÜŞ YAPARSANIZ SİTE ÜYELERİMİZ YARDIMCI OLACAKTIR.

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Aralık 2012
  2. BOSS

BOSS Guest

Root işlemi çalışıyor hocam bende bu şekilde root etmiştim :)

3. FirsTHurT

FirsTHurT Eclair Üye

teşekkürler hocam bilgilendirme için :D

4. erdi 03

erdi 03 Cupcake Üye

Hocam peki nasıl anlıcaz rott olup olmadığını ben google playdan bi programdan denedim başarılı yazıyodu ama emin olamadım..

5. BOSS

BOSS Guest

Google Play magazasindan root checker programini kurup deneyebilirsiniz ya da root gerektiren bir uygulama yukleyip root iznini verip vermedigine bakarak anlayabilirsiniz

6. exitus

exitus Yeni Üye

baştaki fatboot olayını anlamadım driverıda bulamadım da nasıl fastboot konumuna alıyoruz biraz daha açıklayıcı anlatım yok mu telefonuma root yapamıyorum son güncellemeli yükledim malesef deli olacam

7. BOSS

BOSS Guest

-ZTE Usb Driver dosyasını indirmek için Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    -ADB ve Fastboot driver dosyaları için pda.net programını kurmanız gerekmektedir.İndirmek için Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Yukarda verdiğim dosyaları indirin be bilgisayarınıza kurun.Daha sonra cihazınızı Hata Ayıklama modunda bilgisayara bağlayın.Sahte konumlara izin ver seçeneği de işaretli olsun.Ardından cwmyukle.bat dosyasını çalıştırın.Cihazınızın bir kaç kere yeniden başlayacak ve Cwm kurulmuş olacak.Kalan kısım son derece basit.2. anlatımda yazanları uygulamanız yeterli.

8. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Cwm yüklemeden root atılmıyormu ?

9. BOSS

BOSS Guest

İki çeşit root yöntemi var.Turkcell'in yayınladığı son güncelleme olan 5 Mart güncellemesini yüklediyseniz bu şekilde rootlayamazsınız cihazı.Cwm yükleyip oradan root dosyasını flashlamanız lazım.Ama so güncellemey, yüklemediyseniz bu şekilde rootlayabilirsiniz.Ya da son güncellemeyi geri alabilirsiniz.

10. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Son güncellemeyi nasıl geri alabilrim

11. BOSS

BOSS Guest

İki çeşit root yöntemi var.Turkcell'in yayınladığı son güncelleme olan 5 Mart güncellemesini yüklediyseniz bu şekilde rootlayamazsınız cihazı.Cwm yükleyip oradan root dosyasını flashlamanız lazım.Ama so güncellemey, yüklemediyseniz bu şekilde rootlayabilirsiniz.Ya da son güncellemeyi geri alabilirsiniz.Diğer anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

12. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Son güncellemeye nasıl dönerim 5 marttaki güncellemeyi aldım

13. BOSS

BOSS Guest

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Buradan alttaki listeden MaxiPlus5 (Turkcell) olanı seçin.Ardından çıkan menüden Turkcell Maxi Plus 5 SD card upgrading package(Turkcell)yazanı indirin.İçinden çıkan update.zip dosyasını recovery menüden flashlayın.

14. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Teşekkür ediyorum

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Dosyayı yükleme konsuundada bilgi alabilirmiyim yoksa ayarladan sd karttan güncelle bölümden mi yapmalıyım

16. BOSS

BOSS Guest

update.zip dosyasını hafıza kartı ana dizine atın.Ardından cihazı kapatın ve bataryayı çıkartın 5 saniye sonra bataryayı takıp Ses Açma + Power tuşuna yaklaşık 6-7 saniye basılı tutun.Açılan recovery menüden apply update from external storage seçeneğini power tuşuyla seçin.Daha sonra açılan menüden update.zip dosyasını bulun.(Geçişler için ses açma ve kısma tuşlarını kullanın).Ardından update.zip dosyasının üstüne gelip power tuşuyla seçip yüklemeyi başlatın.Yükleme bitince cihazı reboot seçeneğini seçip yeniden başlatın.

Unutmayın bu işlem telefon hafızasında ki oyun,uygulama,data,kişi gibi verilerinizi siler.

17. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Dediğiniz işlemi yaptım ama yüklemeyi yapmadı install abort hatası aldım ayarladan sd kartan güncelle kısmından yapsam ne olur olurmu yani

18. BOSS

BOSS Guest

Doğru dosyayı indirdiğinize emin misiniz? Turkcell MaxiPlus5 için olanı indirecektiniz.Ya da dosya indirilirken bağlantı kopmuş olabilir eksik inmiş olabilir.Bu şekilde olmuyorsa dediğiniz gibi de yüklenmez.Dosyada bir sorun var.

19. karazar1235

karazar1235 Yeni Üye

Turcell maxi plus 5 kktcel
    olanı indirdim

20. BOSS

BOSS Guest

Turkcell olanı indireceksiniz hocam.O Kıbrıs için olan rom

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. türkcell maxi plus 5 windows yükleme